Το πανόραμα των αγώνων στους 10 προκριματικούς ομίλους του Εuro 2024:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική (25/03)
Σκωτία-Κύπρος 3-0
Ισπανία-Νορβηγία 3-0
Ρεπό: Γεωργία
2η αγωνιστική (28/03)
Γεωργία-Νορβηγία 1-1
Σκωτία-Ισπανία 2-0
Ρεπό: Κύπρος
3η αγωνιστική (17/06)
Νορβηγία-Σκωτία 1-2
Κύπρος-Γεωργία 1-2
Ρεπό: Ισπανία
4η αγωνιστική (20/06)
Σκωτία-Γεωργία 2-0
Νορβηγία-Κύπρος 3-1
Ρεπό: Ισπανία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Σκωτία 4 4-0-0 9-1 12
2. Γεωργία 3 1-1-1 3-4 4
3. Νορβηγία 4 1-1-2 5-7 4
4. Ισπανία 2 1-0-1 3-2 3
5. Κύπρος 3 0-0-3 2-8 0
5η αγωνιστική (8/09)
Γεωργία-Ισπανία
Κύπρος-Σκωτία
Ρεπό: Νορβηγία
6η αγωνιστική (12/09)
Ισπανία-Κύπρος
Νορβηγία-Γεωργία
Ρεπό: Σκωτία
7η αγωνιστική (12/10)
Κύπρος-Νορβηγία
Ισπανία-Σκωτία
Ρεπό: Γεωργία
8η αγωνιστική (15/10)
Γεωργία-Κύπρος
Νορβηγία-Ισπανία
Ρεπό: Σκωτία
9η αγωνιστική (16/11)
Γεωργία-Σκωτία
Κύπρος-Ισπανία
Ρεπό: Νορβηγία
10η αγωνιστική (19/11)
Ισπανία-Γεωργία
Σκωτία-Νορβηγία
Ρεπό: Κύπρος
2ος όμιλος
1η αγωνιστική (24/03)
Γιβραλτάρ-ΕΛΛΑΔΑ 0-3
Γαλλία-Ολλανδία 4-0
Ρεπό: Ιρλανδία
2η αγωνιστική (27/03)
Ολλανδία-Γιβραλτάρ 3-0
Ιρλανδία-Γαλλία 0-1
Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ
3η αγωνιστική (16/06)
Γιβραλτάρ-Γαλλία 0-3
ΕΛΛΑΔΑ-Ιρλανδία 2-1
Ρεπό: Ολλανδία
4η αγωνιστική (19/06)
Γαλλία-ΕΛΛΑΔΑ 1-0
Ιρλανδία-Γιβραλτάρ 3-0
Ρεπό: Ολλανδία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Γαλλία 4 4-0-0 9-0 12
2. ΕΛΛΑΔΑ 3 2-0-1 5-2 6
3. Ιρλανδία 3 1-0-2 4-3 3
4. Ολλανδία 2 1-0-1 3-4 3
5. Γιβραλτάρ 4 0-0-4 0-12 0
5η αγωνιστική (7/09)
Γαλλία-Ιρλανδία
Ολλανδία-ΕΛΛΑΔΑ
Ρεπό: Γιβραλτάρ
6η αγωνιστική (10/09)
Ιρλανδία-Ολλανδία
ΕΛΛΑΔΑ-Γιβραλτάρ
Ρεπό: Γαλλία
7η αγωνιστική (13/10)
Ιρλανδία-ΕΛΛΑΔΑ
Ολλανδία-Γαλλία
Ρεπό: Γιβραλτάρ
8η αγωνιστική (16/10)
Γιβραλτάρ-Ιρλανδία
ΕΛΛΑΔΑ-Ολλανδία
Ρεπό: Γαλλία
9η αγωνιστική (18/11)
Ολλανδία-Ιρλανδία
Γαλλία-Γιβραλτάρ
Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ
10η αγωνιστική (21/11)
ΕΛΛΑΑ-Γαλλία
Γιβραλτάρ-Ολλανδία
Ρεπό: Ιρλανδία
3ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/03)
Β. Μακεδονία-Μάλτα 2-1
Ιταλία-Αγγλία 1-2
Ρεπό: Ουκρανία
2η αγωνιστική (26/03)
Μάλτα-Ιταλία 0-2
Αγγλία-Ουκρανία 2-0
Ρεπό: Β. Μακεδονία
3η αγωνιστική (16/06)
Μάλτα-Αγγλία 0-4
Β. Μακεδονία-Ουκρανία 2-3
Ρεπό: Ιταλία
4η αγωνιστική (19/06)
Αγγλία-Β. Μακεδονία 7-0
Ουκρανία-Μάλτα 1-0
Ρεπό: Ιταλία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Αγγλία 4 4-0-0 15-1 12
2. Ουκρανία 3 2-0-1 4-4 6
3. Ιταλία 2 1-0-1 3-2 3
4. Β. Μακεδονία 3 1-0-2 4-11 3
5. Μάλτα 4 0-0-4 1-9 0
5η αγωνιστική (9/09)
Β. Μακεδονία-Ιταλία
Ουκρανία-Αγγλία
Ρεπό: Μάλτα
6η αγωνιστική (12/09)
Ιταλία-Ουκρανία
Μάλτα-Β. Μακεδονία
Ρεπό: Αγγλία
7η αγωνιστική (14/10)
Ουκρανία-Β. Μακεδονία
Ιταλία-Μάλτα
Ρεπό: Αγγλία
8η αγωνιστική (17/10)
Μάλτα-Ουκρανία
Αγγλία-Ιταλία
Ρεπό: Β. Μακεδονία
9η αγωνιστική (17/11)
Ιταλία-Β. Μακεδονία
Αγγλία-Μάλτα
Ρεπό: Ουκρανία
10η αγωνιστική (20/11)
Ουκρανία-Ιταλία
Β. Μακεδονία-Αγγλία
Ρεπό: Μάλτα
4ος όμιλος
1η αγωνιστική (25/03)
Αρμενία-Τουρκία 1-2
Κροατία-Ουαλία 1-1
Ρεπό: Λετονία
2η αγωνιστική (28/03)
Τουρκία-Κροατία 0-2
Ουαλία-Λετονία 1-0
Ρεπό: Αρμενία
3η αγωνιστική (16/06)
Ουαλία-Αρμενία 2-4
Λετονία-Τουρκία 2-3
Ρεπό: Κροατία
4η αγωνιστική (19/06)
Αρμενία-Λετονία 2-1
Τουρκία-Ουαλία 2-0
Ρεπό: Κροατία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Τουρκία 4 3-0-1 7-5 9
2. Αρμενία 3 2-0-1 7-4 6
3. Κροατία 2 1-1-0 3-1 4
4. Ουαλία 4 1-1-2 4-7 4
5. Λετονία 3 0-0-3 3-6 0
5η αγωνιστική (8/09)
Κροατία-Λετονία
Τουρκία-Αρμενία
Ρεπό: Ουαλία
6η αγωνιστική (11/09)
Αρμενία–Κροατία
Λετονία-Ουαλία
Ρεπό: Τουρκία
7η αγωνιστική (12/10)
Λετονία-Αρμενία
Κροατία-Τουρκία
Ρεπό: Ουαλία
8η αγωνιστική (15/10)
Τουρκία-Λετονία
Ουαλία-Κροατία
Ρεπό: Αρμενία
9η αγωνιστική (18/11)
Αρμενία-Ουαλία
Λετονία-Κροατία
Ρεπό: Τουρκία
10η αγωνιστική (21/11)
Κροατία-Αρμενία
Ουαλία-Τουρκία
Ρεπό: Λετονία
5ος όμιλος
1η αγωνιστική (24/03)
Μολδαβία-Νησιά Φερόε 1-1
Τσεχία-Πολωνία 3-1
Ρεπό: Αλβανία
2η αγωνιστική (27/03)
Πολωνία-Αλβανία 1-0
Μολδαβία-Τσεχία 0-0
Ρεπό: Ν. Φερόε
3η αγωνιστική (17/06)
Αλβανία-Μολδαβία 2-0
Νησιά Φερόε-Τσεχία 0-3
Ρεπό: Πολωνία
4η αγωνιστική (20/06)
Μολδαβία-Πολωνία 3-2
Νησιά Φερόε-Αλβανία 1-3
Ρεπό: Τσεχία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Τσεχία 3 2-1-0 6-1 7
2. Αλβανία 3 2-0-1 5-2 6
3. Μολδαβία 4 1-2-1 4-5 5
4. Πολωνία 3 1-0-2 4-6 3
5. Νησιά Φερόε 3 0-1-2 2-7 1
5η αγωνιστική (7/09)
Πολωνία-Νησιά Φερόε
Τσεχία-Αλβανία
Ρεπό: Μολδαβία
6η αγωνιστική (10/09)
Αλβανία-Πολωνία
Νησιά Φερόε-Μολδαβία
Ρεπό: Τσεχία
7η αγωνιστική (12/10)
Αλβανία-Τσεχία
Νησιά Φερόε-Πολωνία
Ρεπό: Μολδαβία
8η αγωνιστική (15/10)
Τσεχία-Νησιά Φερόε
Πολωνία-Μολδαβία
Ρεπό: Αλβανία
9η αγωνιστική (17/11)
Πολωνία-Τσεχία
Μολδαβία-Αλβανία
Ρεπό: Ν. Φερόε
10η αγωνιστική (20/11)
Τσεχία-Μολδαβία
Αλβανία-Νησιά Φερόε
Ρεπό: Πολωνία
6ος όμιλος
1η αγωνιστική (24/03)
Αυστρία-Αζερμπαϊτζάν 4-1
Σουηδία-Βέλγιο 0-3
Ρεπό: Εσθονία
2η αγωνιστική (27/03)
Σουηδία-Αζερμπαϊτζάν 5-0
Αυστρία-Εσθονία 2-1
Ρεπό: Βέλγιο
3η αγωνιστική (17/06)
Βέλγιο-Αυστρία 1-1
Αζερμπαϊζάν-Εσθονία 1-1
Ρεπό: Σουηδία
4η αγωνιστική (20/06)
Αυστρία-Σουηδία 2-0
Εσθονία-Βέλγιο 0-3
Ρεπό: Αζερμπαϊτζάν
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Αυστρία 4 3-1-0 9-3 10
2. Βέλγιο 3 2-1-0 7-1 7
3. Σουηδία 3 1-0-2 5-5 3
4. Εσθονία 3 0-1-2 2-6 1
5. Αζερμπαϊτζάν 3 0-1-2 2-10 1
5η αγωνιστική (9/09)
Αζερμπαϊτζάν-Βέλγιο
Εσθονία-Σουηδία
Ρεπό: Αυστρία
6η αγωνιστική (12/09)
Βέλγιο-Εσθονία
Σουηδία-Αυστρία
Ρεπό: Αζερμπαϊτζάν
7η αγωνιστική (13/10)
Εσθονία-Αζερμπαϊτζάν
Αυστρία-Βέλγιο
Ρεπό: Σουηδία
8η αγωνιστική (16/10)
Αζερμπαϊτζάν-Αυστρία
Βέλγιο-Σουηδία
Ρεπό: Εσθονία
9η αγωνιστική (16/11)
Αζερμπαϊτζάν-Σουηδία
Εσθονία-Αυστρία
Ρεπό: Βέλγιο
10η αγωνιστική (19/11)
Βέλγιο-Αζερμπαϊτζάν
Σουηδία-Εσθονία
Ρεπό: Αυστρία
7ος όμιλος
1η αγωνιστική (24/03)
Βουλγαρία-Μαυροβούνιο 0-1
Σερβία-Λιθουανία 2-0
Ρεπό: Ουγγαρία
2η αγωνιστική (27/03)
Ουγγαρία-Βουλγαρία 3-0
Μαυροβούνιο-Σερβία 0-2
Ρεπό: Λιθουανία
3η αγωνιστική (17/06)
Λιθουανία-Βουλγαρία 1-1
Μαυροβούνιο-Ουγγαρία 0-0
Ρεπό: Σερβία
4η αγωνιστική (20/06)
Ουγγαρία-Λιθουανία 2-0
Βουλγαρία-Σερβία 1-1
Ρεπό: Μαυροβούνιο
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1.Ουγγαρία 3 2-1-0 5-0 7
2. Σερβία 3 2-1-0 5-1 7
3. Μαυροβούνιο 3 1-1-1 1-2 4
4. Βουλγαρία 4 0-2-2 2-6 2
5. Λιθουανία 3 0-1-2 1-5 1
5η αγωνιστική (7/09)
Σερβία-Ουγγαρία
Λιθουανία-Μαυροβούνιο
Ρεπό: Βουλγαρία
6η αγωνιστική (10/09)
Μαυροβούνιο-Βουλγαρία
Λιθουανία-Σερβία
Ρεπό: Ουγγαρία
7η αγωνιστική (14/10)
Βουλγαρία-Λιθουανία
Ουγγαρία-Σερβία
Ρεπό: Μαυροβούνιο
8η αγωνιστική (17/10)
Λιθουανία-Ουγγαρία
Σερβία-Μαυροβούνιο
Ρεπό: Βουλγαρία
9η αγωνιστική (16/10)
Βουλγαρία-Ουγγαρία
Μαυροβούνιο-Λιθουανία
Ρεπό: Σερβία
10η αγωνιστική (19/11)
Ουγγαρία-Μαυροβούνιο
Σερβία-Βουλγαρία
Ρεπό: Λιθουανία
8ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/03)
Καζακστάν-Σλοβενία 1-2
Δανία-Φινλανδία 3-1
Σαν Μαρίνο-Β. Ιρλανδία 0-2
2η αγωνιστική (26/3)
Καζακστάν-Δανία 3-2
Σλοβενία-Σαν Μαρίνο 2-0
Β. Ιρλανδία-Φινλανδία 0-1
3η αγωνιστική (16/06)
Φινλανδία-Σλοβενία 2-0
Δανία-Β. Ιρλανδία 1-0
Σαν Μαρίνο-Καζακστάν 0-3
4η αγωνιστική (19/06)
Σλοβενία-Δανία 1-1
Β. Ιρλανδία-Καζακστάν 0-1
Φινλανδία-Σαν Μαρίνο 6-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Φινλανδία 4 3-0-1 10-3 9
2. Καζακστάν 4 3-0-1 8-4 9
3. Δανία 4 2-1-1 7-5 7
4. Σλοβενία 4 2-1-1 5-4 7
5. Β. Ιρλανδία 4 1-0-3 2-3 3
6. Σαν Μαρίνο 4 0-0-4 0-13 0
5η αγωνιστική (7/09)
Καζακστάν-Φινλανδία
Σλοβενία-Β. Ιρλανδία
Δανία-Σαν Μαρίνο
6η αγωνιστική (10/09)
Καζακστάν-Β. Ιρλανδία
Φινλανδία-Δανία
Σαν Μαρίνο-Σλοβενία
7η αγωνιστική (14/10)
Β. Ιρλανδία-Σαν Μαρίνο
Σλοβενία-Φινλανδία
Δανία-Καζακστάν
8η αγωνιστική (17/10)
Φινλανδία-Καζακστάν
Β. Ιρλανδία-Σλοβενία
Σαν Μαρίνο-Δανία
9η αγωνιστική (17/11)
Καζακστάν-Σαν Μαρίνο
Φινλανδία-Β. Ιρλανδία
Δανία-Σλοβενία
10η αγωνιστική (20/11)
Β. Ιρλανδία-Δανία
Σλοβενία-Καζακστάν
Σαν Μαρίνο-Φινλανδία
9ος όμιλος
1η αγωνιστική (25/03)
Λευκορωσία-Ελβετία 0-5
Ανδόρα-Ρουμανία 0-2
Ισραήλ-Κόσοβο 1-1
2η αγωνιστική (28/03)
Ελβετία-Ισραήλ 3-0
Κόσοβο-Ανδόρα 1-1
Ρουμανία-Λευκορωσία 2-1
3η αγωνιστική (16/06)
Λευκορωσία-Ισραήλ 1-2
Ανδόρα-Ελβετία 1-2
Κόσοβο-Ρουμανία 0-0
4η αγωνιστική (19/06)
Ελβετία-Ρουμανία 2-2
Ισραήλ-Ανδόρα 2-1
Λευκορωσία-Κόσοβο 2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Ελβετία 4 3-1-0 12-3 10
2. Ρουμανία 4 2-2-0 6-3 8
3. Ισραήλ 4 2-1-1 5-6 7
4. Κόσοβο 4 0-3-1 3-4 3
5. Λευκορωσία 4 1-0-3 4-10 3
6. Ανδόρα 4 0-1-3 3-7 1
5η αγωνιστική (9/09)
Κόσοβο-Ελβετία
Ανδόρα-Λευκορωσία
Ρουμανία-Ισραήλ
6η αγωνιστική (12/09)
Ελβετία-Ανδόρα
Ρουμανία-Κόσοβο
Ισραήλ-Λευκορωσία
7η αγωνιστική (12/10)
Ισραήλ-Ελβετία
Ανδόρα-Κόσοβο
Λευκορωσία-Ρουμανία
8η αγωνιστική (15/10)
Ελβετία-Λευκορωσία
Ρουμανία-Ανδόρα
Κόσοβο-Ισραήλ
9η αγωνιστική (18/11)
Λευκορωσία-Ανδόρα
Ισραήλ-Ρουμανία
Ελβετία-Κόσοβο
10η αγωνιστική (21/11)
Ρουμανία-Ελβετία
Ανδόρα-Ισραήλ
Κόσοβο-Λευκορωσία
10ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/03)
Σλοβακία-Λουξεμβούργο 0-0
Πορτογαλία-Λιχτενστάιν 4-0
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ισλανδία 3-0
2η αγωνιστική (26/03)
Σλοβακία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 2-0
Λιχτενστάιν-Ισλανδία 0-7
Λουξεμβούργο-Πορτογαλία 0-6
3η αγωνιστική (17/06)
Λουξεμβούργο-Λιχτενστάιν 2-0
Ισλανδία-Σλοβακία 1-2
Πορτογαλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 3-0
4η αγωνιστική (20/06)
Ισλανδία-Πορτογαλία 0-1
Λιχτενστάιν-Σλοβακία 0-1
Βοσνία-Λουξεμβούργο 0-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Πορτογαλία 4 4-0-0 14-0 12
2. Σλοβακία 4 3-1-0 5-1 10
3. Λουξεμβούργο 4 2-1-1 4-6 7
4. Βοσνία-Ερζεγοβίνη 4 1-0-3 3-7 3
5. Ισλανδία 4 1-0-3 8-6 3
6. Λιχτενστάιν 4 0-0-4 0-14 0
5η αγωνιστική (8/09)
Σλοβακία-Πορτογαλία
Λουξεμβούργο-Ισλανδία
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λιχτενστάιν
6η αγωνιστική (11/09)
Ισλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Πορτογαλία-Λουξεμβούργο
Σλοβακία-Λιχτενστάιν
7η αγωνιστική (13/10)
Ισλανδία-Λουξεμβούργο
Πορτογαλία-Σλοβακία
Λιχτενστάιν-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
8η αγωνιστική (16/10)
Ισλανδία-Λιχτενστάιν
Λουξεμβούργο-Σλοβακία
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Πορτογαλία
9η αγωνιστική (16/11)
Σλοβακία-Ισλανδία
Λουξεμβούργο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Λιχτενστάιν-Πορτογαλία
10η αγωνιστική (19/11)
Πορτογαλία-Ισλανδία
Λιχτενστάιν-Λουξεμβούργο
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Σλοβακία
21 Μαρτίου 2024: Hμιτελικοί play off
26 Μαρτίου 2024: Tελικοί play off
Διαβάστε επίσης
Δείτε τις πιο σημαντικές ειδήσεις του EURO 2024Διαβάστε τις Ειδήσεις σήμερα και ενημερωθείτε για τα πρόσφατα νέα.
Ακολουθήστε το Skai.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.