ΚΑΙΡΟΣ

Παναθηναϊκός: Οι αναρτήσεις των θριαμβευτών της Τούμπας

Στο «πλαίσιο» της 5ης αγωνιστικής των playoff, οι Πράσινοι επικράτησαν με 2-1 έναντι του Δικέφαλου του βορρά

Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε νικητής σε έναν ακόμη «τελικό», αυτή την φορά κόντρα στον ΠΑΟΚ, μέσα στην Τούμπα. Στο «πλαίσιο» της 5ης αγωνιστικής των playoff, οι Πράσινοι επικράτησαν με 2-1 έναντι του Δικέφαλου του βορρά.

Ο Μπερνάρ «άνοιξε» το σκορ στο πρώτο ημίχρονο για το Τριφύλλι. Έπειτα, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς δέχθηκε στο 85′ το γκολ της ισοφάρισης από τον Ντάγκλας Αογκούστο. Ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, ήρθε και «μίλησε» ο Φώτης Ιωαννίδης.

Ο Έλληνας επιθετικός κέρδισε πέναλτι, το οποίο λίγο αργότερα μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Φυσικά και δεν γινόταν να μην κάνει ο για ακόμη φορά «χρυσός» σκόρερ του Παναθηναϊκού, ανάρτηση στα social media.

O 23χρονος διεθνής “ανέβασε” 3 φωτογραφίες από το γκολ, αλλά και τον πανηγυρισμό του με τους συμπαίκτες του. Ένα τέρμα που μπορεί ακόμα και να χάρισε στους Πράσινους την κούπα. Ποιος ξέρει; Στην λεζάντα του post, ο Ιωαννίδης πρόσθεσε ένα emoji με το τριφύλλι.