Ο Παναθηναϊκός έσπασε… την έδρα του Ολυμπιακού και ανέκτησε το πλεονέκτημα έδρας. Ο Κέντρικ Ναν έβαζε τα πάντα στην τέταρτη περίοδο ενώ ο Γκραντ ήταν κομβικός επίσης. Το Τριφύλλι βρήκε ακόμα μια φορά μια «εχθρική» διαιτησία ωστόσο οι «πράσινοι» κατάφεραν να φύγουν με το «break».
Στις 5/6/2002, η ΑΕΚ πέτυχε κάτι πρωτόγνωρο στην ιστορία της Basket League, καθώς νικώντας τον Ολυμπιακό στο Game 5 στο ΟΑΚΑ (79-70), κατέκτησε το πρωτάθλημα με 3-2 νίκες, έχοντας κάνει ολική ανατροπή από το 0-2. Ο Παναθηναϊκός καλείται να γράψει ιστορία και αυτός, κατακτώντας το πρωτάθλημα γυρίζοντας τη σειρά από 0-2 κόντρα σε ένα ολόκληρο σύστημα και να κατακτήσει το πιο “μαγκικό” πρωτάθλημα στην ιστορία του.
Διαβάστε τη συνέχεια στο paopantou.gr
Διαβάστε τις Ειδήσεις σήμερα και ενημερωθείτε για τα πρόσφατα νέα.
Ακολουθήστε το Skai.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.